przegląd klimatyzacji w aucie

Serwis klimatyzacji

KZbliżające się ciepłe pory roku motywują do wyjścia z domu. Przyjemny wiatr oraz ciepłe słońce niestety nie zawsze jest komfortowe. Częste jeżdżenie samochodem a w szczególności stanie w korkach powoduje, iż wzrastająca temperatura na zewnątrz staje się uciążliwa.

Podczas letnich upałów zbawienna staje się klimatyzacja samochodowa, która obniża temperaturę powietrza w kabinie samochodowej. Jednak, aby komfort jazdy przy użyciu klimatyzacji był wysoki należy poddawać ją okresowym serwisom. Zaniedbany układ grozi zagrzybieniem oraz powoduje nieprzyjemny zapach.

przegląd układu klimatyzacji w samochodzie

Typowy przegląd układu klimatyzacji polega na skontrolowaniu sprawności systemu oraz ciśnienia. Dodatkowymi działaniami, które należałoby podjąć w celu dokładnego określenia poprawnego funkcjonowania klimatyzacji są przede wszystkim odgrzybianie oraz sprawdzenie i ewentualna wymiana filtrów kabinowych.

Powietrze wydmuchiwane przez układ powinno być czyste i bezwonne, ponieważ bezpośrednio wdychane przez kierowcę i pasażerów ma wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Umożliwia to proces odgrzybiana, który dzięki różnym metodom niweluje brzydkie zapachy oraz usuwa wszelkie bakterie i mikroorganizmy z układu klimatyzacji.

Powietrze wydmuchiwane przez układ powinno być czyste i bezwonne, ponieważ bezpośrednio wdychane przez kierowcę i pasażerów ma wpływ na ich zdrowie i samopoczucie.

Filtry kabinowe służą do oczyszczania powietrza z drobinek znajdujących się w powietrzu, dlatego ważne jest, aby był on cyklicznie wymieniany. Pozostałe czynności związane z przeglądem klimatyzacji tyczą się elektroniki oraz mechanicznego działania układu.

Podczas kontroli układ klimatyzacji poddawany jest testom, które mają na celu wykazanie błędów oraz usterek. Po uzyskaniu wyników wszelkie awarie zostają naprawione. W późniejszych etapach układ poddawany jest uzupełnieniu o substancję zwaną czynnikiem roboczym odpowiedzialnym za chłodzenie powietrza w kabinie pojazdu.

klimatyzacja w samochodzie

Odpowiednia dbałość o klimatyzację ma wiele zalet, przede wszystkim umożliwia komfortową podróż w dni, kiedy temperatura sięga bardzo wysoko oraz daje pewność, że z zewnątrz nie przedostają się zanieczyszczenia powietrza.

Ponad to użytkownicy mogą uniknąć kosztownych napraw spowodowanych usterkami układu klimatyzacji. Aby odpowiednio monitorować stan klimatyzacji należy wybrać się do profesjonalnych zakładów posiadających serwis klimatyzacji.

Sieć serwisów Bosch Car Service zlokalizowany jest na terenie całej Polski. Posiadają profesjonalnie wyposażone warsztaty świadczące usługi serwisowe oraz przegląd klimatyzacji. Jako jedni z nielicznych świadczą kompleksowe usługi z całego zakresu pracy klimatyzacji, Bosch Car Service podczas przeglądu podejmuje wszystkie kroki weryfikujące poprawne działanie całego układu klimatyzacji.