Filtry powietrza

filtr powietrza

Wymiana filtra kabinowego

FFiltry powietrza odpowiedzialne są za oczyszczanie powietrza pobieranego z zewnątrz. Mają one ogromne znaczenie podczas jazdy nie tylko dla kierowcy oraz pasażerów, ale także dla sprawnego działania układów mechanicznych pojazdu.

Filtr ma za zadanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia powietrza takie jak kurz, pył czy drobnoustroje. Dzięki swojej budowie i wykonaniu filtry skutecznie oczyszczają powietrze niemalże w całości eliminując z niego niebezpieczne składniki.

Dodatkowym atutem jest wyłapywanie również nieprzyjemnych zapachów, które mogą być uciążliwe podczas podróży. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dbać o kondycję filtrów powietrza w pojeździe.

filtry kabinowe

Przełom zimy i wiosny jest idealnym momentem na to, aby podjąć działania związane z wymianą filtrów powietrza. W okresie zimowym jakość powietrza jest najgorsza dlatego nie warto wymieniać filtra właśnie w tym czasie, powietrze zanieczyszczone jest nie tylko spalinami, kurzem i pyłem ulicznym, ale również pyłami zawieszonymi w powietrzu wytwarzanymi przez kominy w domach.

Przełom zimy i wiosny jest idealnym momentem na to, aby podjąć działania związane z wymianą filtrów powietrza.

Ponad to częstotliwość używania samochodów w zimie się zwiększa ze względu na niekorzystne warunki pogodowe co naraża filtr na wzmożoną pracę. Podczas wymiany można zamontować dwa rodzaje filtrów kabinowych – standardowy oraz z węglem aktywnym.

Ten drugi poza usuwaniem z powietrza niebezpiecznych cząsteczek takich jak pył czy kurz, wiąże również szkodliwe związki chemiczne – tlenki, metale ciężkie oraz opary benzyny. Jednym z takich filtrów jest Bosch Filter+ posiadający dodatkowo warstwę pochłaniającą również alergeny.

filtr kabinowy

Prawidłowe działanie filtra kabinowego to nie tylko gwarancja czystego powietrza w kabinie pojazdu oraz nieprzedostawanie się zanieczyszczeń do komory silnika, ale również bezpieczeństwo jazdy.

Dlaczego? Ponieważ odpowiednie zamontowanie filtra oraz jego drożność pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z nadmiernym parowaniem szyb. Poza tym uszkodzony filtr może spowodować przegrzanie się niektórych części, które powinny być chłodzone przez powietrze.

Prawidłowa wymiana gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego też warto wybrać się do profesjonalnego zakładu świadczącego usługę wymiany filtrów powietrza.

Bosch Car Service posiada odpowiednio wyposażone warsztaty oraz zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy odpowiednio wykonują proces zmiany filtrów oraz monitorują sprawność układu dolotowego.